کد نظام وظیفه کنکور سراسری

کد نظام وظیفه کنکور سراسری

از شرایط اختصاصی ثبت نام داوطلبان مرد در کنکور سراسری وضعیت کد نظام وظیفه  است.

به این ترتیب متقاضیان مرد که قصد شرکت در آزمون مذکور را دارند، باید قبل از هر چیزی از نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند؛ تا بتوانند برای تحصیل و شرکت در کنکور اقدام کنند.

بدین منظور برای ثبت نام کنکور، بایستی وضعیت نظام وظیفه  را از طریق یکی از کدهای زیر و با توجه به شرایط هر داوطلب تعریف شده مشخص نمایند.

وضعیت کد های نظام وظیفه در ثبت نام کنکور سراسری

کد وضعیت نظام وظیفه 1:

داشتن کارت پایان خدمت هوشمند

کد وضعیت نظام وظیفه 2:

داشتن کارت معافیت از خدمت دائم هوشمند ( معافیت به علت کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص )

کد وضعیت نظام وظیفه 3:

مشمولان دارای برگ معافيت موقت هولوگرام دار بدون غيبت ( پزشكی ، كفالت و ساير… ) در مدت اعتبار آن .

کد وضعیت نظام وظیفه 4:

افراد متولد سال 1354 و قبل از آن .

این افراد بعد ازقبولی آنها مشخص شد ، موظف هستند کارت معافیت دائم هوشمند خود را به دانشگاه ارائه کنند. ( این افراد مشمول معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری قرار می گیرند.)

کد وضعیت نظام وظیفه 5:

مخصوص دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی است که به صورت حضوری و پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند . ( یعنی حداکثر 20 سالگی تمام فارغ تحصیلی می شوند)

کد وضعیت نظام وظیفه 6:

این کد مخصوص فارغ التحصیلان نظام جدید 6 – 3 – 3 یا دارای مدرک پیش دانشگاهی می باشد.

این افراد باید حداکثر تا 20 سالگی به صورت پیوسته و حضوری و بدون غیبت تحصیل به پایان رسانده باشند .

تبصره: دانش آموزانی كه دوره متوسطه را (سال اول متوسطه ) را از مهر 91 آغاز كرده باشند ، سقف مجاز سنوات تحصيلی آنان حداكثر تا پايان 20 سالگی خواهد بود .

کد وضعیت نظام وظیفه 7:

این کد مخصوص آن دسته از دانش آموزانی است که قبل از سن مشمولیت ( یعنی قبل از سن 18 سالگی ) به شرط اینکه غیبت نداشته باشند ، موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید شده باشند .

کد وضعیت نظام وظیفه 8:

این کد مخصوص سربازان درحال خدمت یا کارکنان وظیفه که بدون غیبت اولیه مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید حضوری و پیوسته کسب کرده اند، می باشد . 

شرط پذیرش این افراد پذیرفته شدن در مقطع کارشناسی و بالاتر می باشد .

کد وضعیت نظام وظیفه 9:

این کد به آن دسته از کارکنان وظیفه ای تعلق می گیرد. این افراد موظف هستند که در زمان ثبت نام در دانشگاه ، گواهی یا کارت پایان خدمت خود را ارائه دهند .

کد وضعیت نظام وظیفه 10 :

این کد مخصوص طلاب علوم دینی می باشد که دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی دارای معافیت تحصیلی حوزه می باشند . شرط آن این بوده که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه (اصفهان یا خراسان) تایید کند که فرد می تواند همزمان با اشتغال به تحصیل در حوزه ، در دانشگاه نیز به تحصیل بپردازد .

 در صورتی که حوزه علمیه معافیت تحصیلی یک طلبه را خاتمه دهد، این طلبه برای ادامه تحصیل نیاز به اجازه سازمان وطیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاه دارد. (این داوطلبان در هر ترم باید موافقت نامه حوزه علمیه را ارائه دهند.)

کد وضعیت نظام وظیفه 11:

کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح ، که باید گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از اداره نیرو انسانی سازمان مربوطه را برای ادامه تحصیل ارائه دهند .

کد وضعیت نظام وظیفه 12:

این کد مخصوص دانشجویان انصرافی می باشد.

این دانشجویان در صورتی که در سقف سنوات تحصیلی اولیه انصراف داده باشند و همچنین از تاریخ انصراف آن ها ( 22 . 8 . 90  ) تا زمان پذیرش در در رشته جدید بیش از 1 سال سپری نشده باشد ، می توانند این کد را وارد کنند .

کد وضعیت نظام وظیفه

جهت پاسخگویی انواع سؤالات رایج در ثبت نام کنکور سراسری توسط مرکز مشاوره کابونتو اینجا را کلیک فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید