لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی، بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های مختلفی دانشجو می‌پذیرد. از آنجایی که بیشتر رشته های دانشگاه آزاد، بدون کنکور هستند به داوطلبان توصیه می‌شود لیست رشته های بدون کنکور مقطع مورد نظر را به دقت مطالعه کنند.

 با توجه به اهمیت انتخاب رشته دانشگاهی برای داوطلبان در ادامه این مقاله لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 را آورده‌ایم.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد. داوطلبان باید با توجه به آخرین مدرک تحصیلی خود و با بررسی لیست رشته های بدون کنکور و آینده تحصیلی و شغلی هر یک، بهترین گزینه را انتخاب کنند.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

در اینجا لیست رشته های بدون کنکور را برایتان آورده‌ایم.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد(کارشناسی)

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد(کارشناسی ناپیوسته)

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد(کاردانی پیوسته)

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد(کاردانی ناپیوسته)

تفاوت رشته های بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد در چیست؟

با توجه به تصمیمات سازمان سنجش دانشگاه آزاد برای مقاطع مختلف در بیشتر دانشگاههای کشور دانشجو می‌گیرد و در حال حاضر پذیرش 85 % از رشته محل های دانشگاهی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است. خوب است بدانید،دانشگاه آزاد در هر دو مقطع کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته دانشجو می‌پذیرد. تفاوت این دو مقطع در مدارک مورد قبول برای پذیرش و انتخاب رشته است.

در رابطه با تفاوت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته باید بگوییم که تفاوت این دو در ارائه مدرک تحصیلی است. در نتیجه داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته را دارند، باید مدرک فوق دیپلم ارائه دهند. اما اگر می‌خواهند در مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور در دانشگاه آزاد ثبت نام کنند، باید مدرک پیش دانشگاهی (برای داوطلبان نظام قدیم) داشته باشند.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت کاملا اینترنتی و در زمان مقرر شده از طریق سایت azmoon.org  انجام می‌شود. بنابراین داوطلبانی که بعد از دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری خود، کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در انتهای کارنامه خود مشاهده کردند، می‌توانند با توجه به رتبه و ترازی که کسب کرده‌اند، فرم انتخاب رشته خود را در سایت دانشگاه آزاد تکمیل کنند.

 البته پیش از تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد، باید دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 برای اطلاع از کد رشته محل‌ها، شرایط و هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 را با دقت مطالعه کنید. داوطلبانی که قصد شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 را دارند، می‌توانند حداکثر 100 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته وارد کنند . هم چنین داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی (تجرب، ریاضی، انسانی) در گروه آزمایشی (هنر و زبان) نیز ثبت نام و در آزمون مربوطه شرکت کرده‌اند، باید انتخاب‌های خود را به صورت ترکیبی از این دو و سه مجوعه وارد کنند. با توجه به این که در حال حاضر لینک انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 فعال نیست به داوطلبان توصیه می‌کنیم با دنبال کردن وبسایت و صفحه اینستاگرام کابونتو (@KABONTO.GROUP)از زمان دقیق انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 مطلع شوند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

از شراط آن می‌توان به دارا بودن مدرک دیپلم و از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد، می‌توان به داشتن مدرک پیش دانشگاهی اشاره کرد. متقاضیانی که قصد ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد را دارند، می‌توانند بدون در نظر گرفتن رشته خود در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی، در رشته مورد علاقه خود، انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام دهند.

کلیه اطلاع رسانی ها از جمله زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد و مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد، از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد و همچنین کابونتو در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. در نتیجه لازم است متقاضیان با توجه به اطلاعیه ها، در موعد مقرر به سایت مذکور مراجعه کنند. برای اطلاع بیشتر از نحوه ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد توصیه میکنم مقاله “نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد” را بخوانید.

سوالات متداول

  • چگونه می توان از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد برای سال 1400 مطلع شد؟

داوطلبان می‌توانند با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد، از لیست رشته های ارائه شده اطلاع یابند.

  • دفترچه های راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را چگونه می توان دریافت کرد؟

این دفترچه‌ها را می‌توان از سایت دانشگاه آزاد دریافت نمود که در این مقاله نیز تمامی دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته کاردانی و کارشناسی آورده شده است.

  • در چه مقاطی می توان برای نام نویسی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمود؟

در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می‌توان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمود.

  • پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد به چه صورتی است ؟

پذیرش بدون آزمون صرفاً براساس سوابق تحصیلی.

  • ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد از چه طریقی انجام می شود ؟

ثبت نام اینترنتی.

  • آیا برای ورود به رشته‌های بدون آزمون نیاز به شرکت در کنکور سراسری است ؟

خیر.

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد آشنا کنیم و راهنمایی‌های لازم را در مورد نحوه انتخاب رشته و شرایط انتخاب رشته ارائه دهیم تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم. داوطلبین عزیز توجه داشته باشید که انتخاب رشته به صورت الکترونیکی است و در صورت بسته شدن سامانه هر گونه اقدام به صورت حضوری بی پاسخ خواهد ماند پس زمان انتخاب رشته را از دست ندهید.

تیم مشاوه کابونتو همیشه برای پاسخ به سوالات شما اینجاست. هر سوالی داشتی زیر این پست برامون بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید