شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی، بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های مختلفی دانشجو می‌پذیرد. از آنجایی که بیشتر رشته های دانشگاه آزاد، بدون کنکور هستند به داوطلبان توصیه می‌شود شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع مورد نظر را به دقت مطالعه کنند.

با توجه به این که در حال حاضر لینک انتخاب ثبت نام دانشگاه آزاد 1400 فعال نیست به داوطلبان توصیه می‌کنیم با دنبال کردن وبسایت و صفحه اینستاگرام کابونتو (@KABONTO.GROUP)از زمان دقیق ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 مطلع شوند.

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از برسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد به برسی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی پیوسته می‌پردازیم. از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی پیوسته، می‌توان به دارا بودن مدرک دیپلم و از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد، می‌توان به داشتن مدرک پیش دانشگاهی اشاره کرد. متقاضیانی که قصد ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد را دارند، می‌توانند بدون در نظر گرفتن رشته خود در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی، در رشته مورد علاقه خود، انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام دهند.

کاردانی پیوسته

 • داشتن مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام جدید 6-3-3 الزامی خواهد بود. همچنین آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر شاغل به تحصیل می‌باشند، در صورتی که تا قبل از پذیرش در دانشگاه، مدرک خود را دریافت کنند، می‌توانند در ثبت نام شرکت نمایند.
 • آن دسته از فارغ التحصیلانی که مایل به ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد هستند، در صورتی می‌توانند در این ثبت نام شرکت کنند که دارای مدرک کاردانی باشند.
 • با توجه به اینکه پذیرش دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی صورت می پذیرد، لذا داوطلبان در صورت برخورداری از شرایط معدلی لازم می‌توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.
 • ثبت نام و پذیرش برای داوطلبان پسر در صورتی امکان پذیر است که دارای کارت معافیت از خدمت باشند و یا معافیت تحصیلی را اخذ نموده باشند.
 • داوطلبان باید از شرایط معدلی ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون برخوردار باشند.

کاردانی ناپیوسته

این مقطع مختص فارغ التحصیلان دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی و پیش‌دانشگاهی، نظام جدید و نظام قدیم 4 ساله بوده و پذیرش این گروه بر اساس معدل کتبی دیپلم می‌باشد .

کارشناسی

 • دارا بودن مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم متوسطه یا گواهی دیپلم و همچنین مدرک پیش دانشگاهی برای تمامی داوطلبان الزامی خواهد بود.
 • داوطلبانی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می‌باشند، به هیچ عنوان امکان ثبت نام را نخواهند داشت.
 • فارغ التحصیلانی که دارای مدارک کاردانی پیوسته و ناپیوسته می‌باشند اما از شرایط لازم برخوردار نیستند، امکان ثبت نام را نخواهند داشت.
 • متقاضیانی که دارای مدرک حوزوی می‌باشند و این مدرک مورد تائید حوزه علمیه قرار گرفته است، می‌توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.
 • داوطلبانی که در گذشته در دانشگاه تحصیل نموده‌اند اما از دانشگاه اخراج شده و یا از تحصیل انصراف داده‌اند، برای مقاطع پایین تر از مقطع تحصیلی مورد نظر امکان ثبت نام را نخواهند داشت.
 • برخورداری از شرایط جسمانی و روانی برای برخی از رشته‌ها الزامی می‌باشد.

سوالات زیادی در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری برای داوطلبان پیش میآید مانند: تاثیر مثبت یعنی چه ؟ تاثیر قطعی معدل چیست ؟ تاثیر مثبت معدل بهتر است یا تاثیر قطعی ؟ که گروه مشاوره کابونتو در مقاله “تاثیر معدل در کنکور” به این سوالات پاسخ می‌دهد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد سالیانه 2 بار برای ورودی مهر و ورودی بهمن، بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد. داوطلبان علاقمند به ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد باید در زمان مقرر تعیین شده برای مقطع مورد نظر، برای ثبت نام نهایی خود اقدام کنند .

چنانچه متقاضی پذیرش بهمن ماه هستید، می‌توانید مطابق با زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 و پس از اطلاع از رشته‌های مندرج، به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور، روند نام نویسی خود را پیگیری نمایید.

طبق روال هر ساله شاهد پذیرش داوطلبان در دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی به دو طریق ثبت نام با آزمون (شرکت در کنکور سراسری ) و بدون آزمون هستیم. داوطلبان ورودی مهر ماه باید در اواخر مرداد ماه و داوطلبان ورودی بهمن ماه باید در آذر ماه نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام اولیه

برای ثبت نام اولیه دانشگاه آزاد بدون کنکور نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نخواهد بود. نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به این صورت است که متقاضیان می‌توانند برای انجام ثبت نام به صورت اینترنتی به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. پس از تکمیل ثبت نام از دریافت رسید مربوط به ثبت نام خود غافل نشوید تا در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مورد نظر با داشتن دیگر مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور به صورت حضوری جهت تکمیل ثبت نام نهایی به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اولین رشته انتخابی شما (درصورت داشتن ظرفیت رشته موردنظر ) به منزله قبولی در همان رشته خواهد بود.

کلیه اطلاع رسانی‌ها از جمله زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد و مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد، از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد و همچنین کابونتو در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد. در نتیجه لازم است متقاضیان با توجه به اطلاعیه ها، در موعد مقرر به سایت مذکور مراجعه کنند. 

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد آشنا کنیم. همچنین راهنمایی‌های لازم را در مورد نحوه ثبت نام ارائه دهیم تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم. داوطلبین عزیز توجه داشته باشید که ثبت نام به صورت الکترونیکی است. در صورت بسته شدن سامانه هر گونه اقدام به صورت حضوری بی پاسخ خواهد ماند پس زمان ثبت نام را از دست ندهید.

تیم مشاوه کابونتو همیشه برای پاسخ به سوالات شما اینجاست. هر سوالی داشتی زیر این پست برامون بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید