اگر انتخاب رشته نکنیم چه می‌شود؟محرومیت از کنکور

اگر انتخاب رشته نکنیم چه می‌شود؟محرومیت از کنکور

با بررسی کنکورهای چند سال اخیر متوجه می‌شویم که برای رسیدن به نتیجه‌ای دلخواه در کنکور علاوه بر درس خواندن باید مواردی مثل تغذیه سالم و خواب کافی را رعایت کنیم. داشتن اطلاعات درباره انواع روش تست زدن و شیوه مطالعه صحیح کنکور و منابع مناسب، باعث بهبود عملکرد ما در سال کنکور می‌شود. همانطور که می‌دانید رقابت برای ورود به دانشگاه‌های روزانه بیش از سایر دانشگاه‌ها است. دانشگاه‌های روزانه به دلیل شهریه‌های پایین و برخورداری از اساتید مجرب، بین داوطلبان از محبوبیت بیشتری برخوردارند. رقابت برای ورود به دانشگاه‌های روزانه بیش از سایر دانشگاه‌ها است و قاعدتا محدودیت‌هایی برای حضور در این دانشگاه‌ها اعمال شده. به یاد داشته باشید پیش از ثبت نام در آزمون سراسری حتما دفترچه ثبت نام کنکور را مطالعه کنید تا از موارد محرومیت از کنکور مطلع شوید.

اگر آن دسته دانش‌آموزانی هستید که در عین حالی که می‌خواهید انتخاب رشته کنید سال بعد نیز در کنکور شرکت نمایید و از محرومیت از کنکور ترس دارید. و یا می‌خواهید بدانید اگر انتخاب رشته نکنید چه می‌شود. این مقاله مخصوص شماست. تا به شما بگوییم در صورت انتخاب رشته در کدام دانشگاه‌ها، محرومیت از کنکور سال آینده شامل شما می‌شود. و یا اگر انتخاب رشته نکنید چه می‌شود.

انواع محرومیت‌ از کنکور 1400 کدام‌اند؟

انواع محرومیت از کنکور سراسری 1400 و موارد ممنوعیت از کنکور سراسری سال بعد:

  • محرومیت از کنکور برای داوطلبانی که از سال تحصیلی ۶۴ – ۱۳۶۳ تا امسال دو بار از تسهیلات دانشگاه های دولتی (دوره های روزانه) استفاده نموده باشند. لازم است گفته شود که تعداد دفعات شرکت در کنکور یا حتی تعداد دفعات مجاز شدن در دوره های روزانه مد نظر نمی باشد. بلکه داوطلبانی مورد نظر هستند که دو بار در رشته های .دانشگاه روزانه انتخاب رشته کرده و قبول شده اند. (فارغ از این که ثبت نام کرده اند یا خیر)
  • محرومیت از کنکور برای داوطلبانی که دانشجوی دانشگاه های روزانه هستند و کمتر از یک سال از دوران دانشجویی آن ها گذشته است. (محروم از انتخاب رشته های دوره روزانه)
  • محرومیت از کنکور برای داوطلبانی که در کنکور سال ۹۹ انتخاب رشته کرده و در یکی از رشته های دوره روزانه پذیرفته شده اند. (محروم از (انتخاب رشته های دوره روزانه
  • محرومیت از کنکور برای داوطلبانی که فارغ‌التحصیل رشته‌های پزشکی و مشمول طرح نیروی انسانی اجباری هستند.
  • داوطلبان دارای منع نظام وظیفه و مشمول خدمت.

و توجه داشته باشید که محرومیت از کنکور دوباره برای دانشگاه‌های روزانه(دولتی) می‌باشد. سایر دانشگاه‌های آزاد، پردیس خودگردان، پیام نور. و… شامل محرومیت از شرکت در کنکوره سال بعد نمی‌شوند.

ترس محرومیت از کنکور برای داوطلبان انتخاب رشته

پس از شرکت در کنکور سراسری ما با سه نوع داوطلب روبه‌رو هستیم:

  1. داوطلبانی که از رتبه خود راضی هستند و می‌خواهند به دانشگاه بروند.
  2. داوطلبانی که از رتبه خود راضی نیستند و نمی‌خواهند انتخاب رشته کنند.
  3. داوطلبانی که تقریبا از رتبه خود راضی هستند و به دلیل ترس از محرومیت کنکور، نمی‌دانند انتخاب رشته کنند یا خیر.

دسته سوم مدام با این سوال‌ها روبه‌رو هستند که اگر انتخاب رشته نکنیم چه می‌شود؟ محرومیت از کنکور شامل ما می‌شود؟

با توجه به اینکه هر ساله شرایط شرکت در کنکور سراسری با تغییراتی همراه است. گروه مشاوره کابونتو در ادامه این مقاله برای شما از محرومیت از کنکور می‌گوید.

محرومیت از کنکور|اگر دانشگاه روزانه قبول شویم و نرویم|اگر انتخاب رشته نکنیم

محرومیت از کنکور؟ اگر انتخاب رشته نکنیم چه می‌شود؟

در پاسخ به این سوال که اگر انتخاب رشته نکنیم چه می‌شود؟ باید بگوییم که در صورت انتخاب رشته نکردن هیچ .مشکلی برای شما به وجود نمی‌آید. و می‌توانید در کنکور سال بعد نیز شرکت نمایید مگر اینکه داوطلب مرد باشد و بخواهد برای بار سوم متوالی در کنکور سراسری شرکت نماید و نیاز به دریافت کد سوابق تحصیلی دارد که اطلاعات بیشتر را می‌توانید از اینجا دریافت نمایید.

با وجود همه این مسائل توجه کنید که می‌توانید به نتیجه کنکور سراسری خود اعتراض بگذارید.

اگر دانشگاه دولتی قبول شویم و نرویم، محرومیت از کنکور شامل ما می‌شود؟

اگر در انتخاب رشته خود مردود شده باشید که سخنی باقی نمی‌ماند. اما اگر پس از انتخاب رشته مشخص شد که .دانشگاه دولتی قبول شده‌اید اما قصد ندارید به دانشگاه بروید تا بار دیگر شانس خود را در کنکور امتحان کنید. توجه کنید که اگر در دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشید می‌توانید در کنکور سال بعد شرکت نمایید اما حق انتخاب رشته‌های روزانه در هیچ کدام از گروه‌های آزمایشی را ندارید.

مثلا اگر در گروه تجربی کنکور داده باشید و در یکی از دانشگاه‌های روزانه پذیرفته شدید و به دانشگاه نرفتید. و در سال دوم کنکور خود در گروه هنر شرکت کردید، حق انتخاب رشته در دانشگاه‌های روزانه را ندارید.

اگر در دانشگاه آزاد قبول شویم و نرویم؟

اگر در دانشگاه آزاد قبول شویم و نرویم، اگر در دانشگاه پیام نور قبول شویم و نریم محرومیت از کنکور نداریم، و یا اگر در دانشگاه پردیس قبول شویم و ثبت نامی انجام ندهیم، محرومیت از کنکور را در پیش نخواهد داشت و هیچگونه محرومیت برای انتخاب رشته کنکور سال بعد و یا حتی ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه‌ها ما وجود نخواهد داشت. و این محدودیت فقط برای قبولی در دانشگاه‌های روزانه است پس اصلا نگران نباشید.

با ما می‌توانید از رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد و شرایط ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید