دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور

دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور

دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور چیست و دانلود کدام دفتر برنامه ریزی بهتر است ؟ همه دانش آموزان در هر پایه تحصیلی به دفتر برنامه ریزی نیاز دارن مخصوصا دانش آموزان سال آخر. دفتر برنامه ریزی روشی هست که می تونی برای میزان مطالعت ی راهنما داشته باشی و پر کردن جزئیات ساعات مطالعه و تعداد تست های روزانه هر درس بهت کمک میکنه بدونی چقدر از راه رو رفتی یا اینکه چیا رو مطالعه داشتی و روی چی باید بیشتر تمرکز کن و ی خروجی از برنامه مطالعاتی که اجرا کردی بهت میده. خب بعضی از دانش آموزان فک میکنن من که میدونم چی دارم میخونم چرا باید وقت بذارم و دفتر برنامه ریزی روزانه رو پر کنم در جواب باید بگم بله شما الان میدونی اما وقتی نصف سال گذشته بازم یادت هست از فصل های اول چند تا تست زدی؟ یا نقاط قوت و ضعفت چی بوده؟ قطعا ضرورت این سوال هر چی به کنکور نزدیک تر بشیم بیشتر و بدون دفتر برنامه ریزی سخت تر میشه. پس با انتخاب بهترین دفتر برنامه ریزی خیلی منظم برای کنکور مطالعه کن و نتیجه خوب بگیر. شما میتونی در ادامه مطلب پی دی اف صفحات دفتر برنامه ریزی هفته های من رو به صورت رایگان دانلود کنی. هم چنین روش پر کردن و کار با دفتر برنامه ریزی روزانه رو یاد میگیری. این دفتر نتیجه کار مشاوران حرفه ای است که در اختیار شما عزیزان گذاشتیم.

دانلود فایل دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور

رشته تجربی

دانلود دفتر برنامه ریزی کنکور رشته تجربی
دفتر برنامه ریزی -رشته تجربی

رشته ریاضی

دانلود دفتر برنامه ریزی کنکور رشته ریاضی
دفتر برنامه ریزی -رشته ریاضی

آموزش صفحه اول دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور

مشخص کردن هفته در دفتر برنامه ریزی کنکور

در قسمت هفته باید تاریخ هفته ای که داری مطالعه میکنی رو بزنی پس اگر آزمونی هستی بزن هفته اول و دوم آزمون رو مشخص کن و اگر هم تو آزمون شرکت نمی کنی تاریخ شروع و پایان هفته رو بزن. اینجوری آخر هفته با ی نگاه به دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور که پرکردی میتونی متوجه بشی خلاصه فعالیت این هفته ات به چه صورت بوده و برای هفته بعد رو چی باید بیشتر کار کنی.

مثال : 1399.04.28 تا 1399.05.03 / یا هفتهاول آزمون 10 مرداد 99

مشخص کردن زمان و مبحث مطالعه در دفتر برنامه ریزی کنکور

جلو هر درس کتاب و مبحثی که خوندی رو نویس برای مثال بنویس عربی یازدهم – درک مطالب.

در قسمت ساعت هم میزان ساعتی که مطالعه کردی رو یادداشت کن برای مثال 1 ساعت در پایان هفته میتونی خیلی راحت زمان کلی که برای مطالعه گذاشتی و مواردی که خوندی رو در بیاری و یا مرور رو شروع کنی یا اینکه مباحث جیدید رو بخونی.

مشخص کردن تعداد تست در دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور

تعداد تست هایی رو واسه مبحث زدی رو وارد کن اما چون اهمیتش خیلی زاده باید در دو تا جای مختلف بنویسیم:

  • یه بار تعداد کل تست این مبحث رو در باکس تست هر درس وارد میکنی.
  • و در جدول بعد(جدول شماره2) جزئیات کامل رو وارد میکنی که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

محاسبه مجموع ساعت مطالعه روزانه و هفتگی

در دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور دو نوع مجموع ساعت مطالعه و روزانه قابل ارزیابی هست که باید حتما پر بشه . اول اینکه در پایان هر روز در ردیف آخر مجموع ساعت مطالعه و تست ها رو وارد میکنی تا ی گزارش روزانه از خودت داشته باشی. هم چنین در آخر هر هفته در ستون آخر مجموع ساعت های مطالعه هر درس رو حساب میکنی و یادداشت میکنی تا ی تحلیل کلی از میزان مطالعه هر درس داشته باشی و همه درسا رو به تناسبی که نیاز بوده مطالعه کرده باشی. هم چنین وقتی به روز آخر هفته میرسی با پر کردن مجموع تایم هایی که در بالا حساب کردی در یک نگاه خلاصه ای از ساعت مطالعه شده در هفته تعداد تست های خودت خواهی داشت.

ساعات غیر مطالعه در دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور

ساعات غیر مطالعه در دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور شامل زمان هایی زیر می شود که پر کردن زمانی که صرف هر بخش میکنی میتونی در صورتی که تایم آزادی داشته باشی که بیهوده گذروندی اون رو مدیریت و به حداقل برسونی

  • زمان هایی که به مدرسه میری یا تو کلاس کنکور شرکت میکنی یا ویدئو آموزشی میبینی
  • مدت زمان خواب روزانه که در این خصوص باید گفت بهترین زمان خواب بین 6 تا 8 ساعت هست و خواب کم گاها کیفیت مطالعه شما رو پایین میاره هر چند که ساعت مطالعه بیشتری داشته باشی
  • زمان استراحت یا تفریح
  • زمانی که با گوشی کار میکنی و هر موردی که روزانه براش وقت میگذاری

نمونه فایل پر شده دفتر برنامه ریزی روزانه

تمام توضیحاتی که گفیتم رو به صورت نمونه پر شده در زیر براتون گذاشتیم ولی اگر سوالی داشتی می تونی تو بخش ارتباط با ما یا کامنت همین پست بپرسی.

نمونه پر شده صفحه اول دفتر برنامه ریزی تیم مشاوره کابونتو

آموزش کار با صفحه دوم دفتر برنامه ریزی

تا به اینجا فقط با ساتفاده از صفحه اول دفتر برنامه ریزی میتونید کلی اطلاعات و تحلیل خوب از مطالعه روزانه و هفتگی به دست آورده باشی . در صفحه دوم میخوایم برای به دست اوردن نقاط قوت و ضعف و سنجش بهتر خودت جزئیات تست هایی که زدی رو وارد کنی.

جدول test box و جدول ارزیابی آزمون آزمایشی

پر کردن بخش تکست باکس

در جلوی هر درس 4 ستون در هر بار مطالعه برای شما آورده شده است ستون اول “ت” مخفف تایم هست که زمانی که برای تست گذاشتی رو مینویسی و بعد به ترتیب تعداد درست، نزده، غلط و درصدت رو یادداشت کن و به همین صورت برای بار دوم که مبحثی رو میخونی در بار دوم یادداشت کن تا بتونی میزان پیشرفت خودت رو ارزیابی کنی. در پایین این 4 ستون خاکستری یک باکس سفید جهت نوشتن مبحثی که مطالعه کردی گذاشته شده است.

باکس مشاور

این قسمت برای مشاوران عزیز در نظر گرفته شده تا توصیه ها و مشاوره تخصصی خودشون رو بتونن در دفتر بنویسن تا دانش آموز تمام نکات مشاوره ای را به صورت دوره ای در دفتر خود داشته باشه و هر زمان نیاز به یاداوری این پیام ها داشت بتواند خیلی راحت دسترسی داشته باشه.

بخش ارزیابی آزمون در دفتر برنامه ریزی

این قسمت جهت تحلیل آزمون در نظر گرفته شده که بعد از آزمون دوره ای که شرکت میکنید یا خودتان از خودتان میگیرید این قسمت رو باید پر کنی. تحلیل آزمون اهمیت بسیار زیادی داره و خروجی مطالعه شما رو نشون میده . پس تحلیل آزمون رو دقیق انجام بدید و براش وقت بذاری تا بتونی با پیدا کردن نقاط ضعفتون اون ها رو بر طرف کنی. هم چنین می تونی برای آمادگی بیشتر در پیش آزمون های رشته ریاضی یا پیش آزمون تجربی شرکت کنی .

در این قسمت شماره تستی که اشتباه زدی رو وارد کن و بعد شروع حل کردن و تحلیل کن تا علت اینکه اشتباه زدی را پیدا کنی

نمونه پر شده جدول test box و جدول ارزیابی آزمون آزمایشی

دیدگاهتان را بنویسید