بهترین روش درس خواندن برای شب امتحان | جمع بندی درس به درس

بهترین روش درس خواندن برای شب امتحان | جمع بندی درس به درس

بهترین روش درس خواندن امتحان به چه صورت است؟ برنامه درسی ایام امتحانات تفاوت زیادی با برنامه امتحانی در ایام معمول کنکور دارد. در ایام عادی سال تحصیلی شما به مطالعه آموزشی دروس می پردازید. در این ایام بسته به نوع درس (تحلیلی / خواندنی) روش مطالعه خود را انتخاب میکنید. برنامه شما هم ترکیبی از برنامه آزمون های آزمایشی (گاج، قلمچی و گزینه2) است. اما در ایام امتحانات همه چیز متفاوت است. با ما همراه باشید تا در مورد بهترین روش درس خواندن برای شب امتحان صحبت کنیم.

بهترین روش برنامه ریزی ایام امتحانات

برنامه درسی در ایام امتحانات از 3 قسمت تشکیل شده است.

  • بدنه اصلی برنامه
  • فرصت طلایی برای جبرانی
  • آیتم شبانه

گام اول در برنامه ریزی ایام امتحانات تغییر نوع نگاه به برنامه هست.

تبدیل سالاد شیرازی به سالاد فصل!

برنامه درسی در ایام معمول سال مثل سالاد شیرازی هست. هر روز از باکس های مطالعاتی متنوع تشکیل شده. در هر روز بین 3 تا 6 درس مختلف را مطالعه خواهیم کرد. در ایام امتحانات بخش عمده ساعت مطالعه به درسی اختصاص خواهد یافت که به زودی امتحان داریم.

برنامه درسی در طول سال تحصیلی
سالاد شیرازی (برنامه درسی در طول سال تحصیلی)

این بار در فصل امتحانات در هر فرصت چند روزه برای امتحانات باید از حداکثر ظرفیت خودمان استفاده کنیم. در ایام امتحانات ابتدا درس مورد نظر را می خوانیم. سپس سراغ تست های مروری آن فصل می رویم. در نهایت بر اساس مروری که داشته ایم خلاصه نویسی انجام می دهیم. اگر روش مرور با فایل صوتی (برای درس های شیمی، زیست و دینی) را بلد نیستید اینجا کلیک کنید.

سالاد فصل (بهترین روش درس خواندن در ایام امتحان)

همان طور که از شکل سالاد فصل مشخص است در ایام امتحانات چند روز زیست مطالعه می کنیم. چند روز ریاضی مطالعه می کنیم و چند روز ادبیات.

سوالی اصلی این است که پس از چند روز مطالعه یک درس چطور درس را به حافظه بلندمدت بسپاریم. برای رسیدن به پاسخ این سوال حتما مقاله مهندس اسپنوی در مورد نقشه ذهنی و آموزش خلاصه نویسی را مطالعه کنید.

قسمت دوم – فرصت طلایی برای جبران

درست است بدنه اصلی برنامه شما به درسی که امتحان دارید اختصاص پیدا می کند اما یک فرصت طلایی باقی است. شما باید در هر روز یک باکس مطالعاتی طلایی در نظر بگیرید. قبل از شروع امتحانات یک درس که به توجه بیشتر نیاز دارد را در نظر میگیرید. برای مثال شیمی

در فصل امتحانات حتی روزی که امتحان عربی یا ریاضی دارید هم یک باکس شیمی را خواهید داشت. یعنی مطالعه هر درس امتحانیدو تا سه روز تمام وقت، مطالعه شیمی هر روز 90 دقیقه.

گام آخر – آیتم شبانه

در این قسمت هر روز نیم ساعت را به آیتم شبانه اختصاص خواهید داد. آیتم شبانه می تواند از موارد زیر تشکیل شود. آیتم شبانه را ماهیانه تغییر دهید. آیتم شبانه برای شما معجزه میکند.

موارد آیتم شبانه:

  • 10 تا 30 تست قرابت
  • 10 تا 30 تست آرایه
  • حفظ واژگان زبان
  • تاریخ ادبیات، املا، واژگان (هر کدام 10 تست)
  • حفظ کردن معادلات و واکنش های شیمی
  • 1 کلوزتست و 2 ریدینگ

در نهایت به شما توصیه میکنم به صفحه پایه تحصیلی خودتان سر بزنید و نمونه برنامه نوشته شد را رایگان دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید