برنامه ریزی درسی یازدهم به دوازدهم | تجربی و ریاضی ویژه کنکور 1400

برنامه ریزی درسی یازدهم به دوازدهم | تجربی و ریاضی ویژه کنکور 1400

دانش آموزان عزیز سلام. بسیاری از شما در این سردرگمی به سر می برید که تابستان یازدهم به دوازدهم را چطور بگذرونید. چطور یک برنامه حرفه‌ای داشته باشید تا بتونید جمع بندی دهم و یازدهم در تابستان رو تجربه کنید. برنامه ریزی درسی تابستان یازدهم تجربی و یازدهم ریاضی را در این پست یاد خواهید گرفت. حتی در مورد بودجه‌بندی آزمون های آزمایشی مختلف هم صحبت خواهیم کرد. پس اگر به دنبال مشاوره برای کنکور 1400 هستید این مقاله را تا انتها با دقت بخونید. در انتهای مقاله هم میتونید pdf برنامه مطالعاتی تابستان را از مرکز مشاوره کابونتو دانلود کنید.

اگر مقاله را مطالعه نکرده اید که حتما مطالعه کنید اما اگر قبلا مطالعه کرده اید و دنبال برنامه جدید هستید اینجا رو کلیک کنید.

قبل از شروع توضیح در مورد برنامه ریزی، بهتر هست دانش آموزان را به تیپ‌های مختلف تقسیم کنیم! شما تیپ خودتون را مشخص کنید و در ادامه قسمت مربوط به خودتون را بخوانید.

  • تیپ اول: دانش آموزانی که دهم و یازدهم را کنکوری مطالعه کردن (نادرتر از دایناسورها!!!)
  • تیپ دوم: دانش آموزانی که دهم زیاد جدی نبودن اما یازدهم رو به نسبت خوب خوندن (اکثر درس خوان ها)
  • تیپ سوم: نه دهم را زیاد خوب کار کردن و نه یازدهم
  • تیپ کرونایی: دهم را زیاد جدی نگرفتن، یازدهم نیمه اول رو خوب خوندن اما نیمه دوم اصلا !!!

قبل از اینکه بیشتر در مورد تیپ‌بندی دانش آموزان مختلف صحبت کنیم بهتره بدونیم برنامه جمع بندی دروس در تابستان به چه شکل است. دانش آموزان عزیز تابستان یازدهم به دوازدهم اهمیت زیادی دارد. هدف در این تابستان جمع بندی دروس دهم و یازدهم هست. اما سوالی که مطرح هست:

آیا به اندازه کافی فرصت دارم تمام دروس دهم و یازدهم را در تابستان مطالعه کنم؟

برنامه ریزی تابستان یازدهم به دوازدهم

جواب این سوال به ساعات مطالعه شما بر میگرده! اینکه چند ساعت مطالعه دارید، سرعت مطالعه شما چقدر است، میزان تسلط شما در دروس دهم و یازدهم در حال حاضر چقدر است و سوالات بسیار دیگه …

اما ما توصیه میکنیم حتی اگر شما می توانید همه دروس دهم و یازدهم را مطالعه کنید باید اولویت بندی داشته باشید تا بتوانید در آزمون ها و بعد از آن در کنکور سراسری موفق باشید.

آزمون های گاج، قلمچی و گزینه 2 برای تابستان چه برنامه ای دارند؟

شما از قسمت زیر می توانید برنامه تابستان این 3 آزمون آزمایشی را دانلود و مقایسه کنید.

همانطور که در بودجه بندی ها مشاهده میکنید تقریبا همه برای تابستان برنامه جمع بندی دروس دهم و یازدهم را در نظر گرفتن. البته که در جزئیات (که البته خیلی اهمیت دارد) تفاوت های زیادی دارند. برای مثال اولین آزمون مرحله‌ای گزینه دو از 27 تیرماه شروع میشود! اما گاج و قلمچی در این تاریخ آزمون تعیین سطح میگیرن. برنامه مرحله ای این دو آزمون از تاریخ 10 مردادماه شروع میشود.

از طرف دیگر در آزمون های گاج و قلمچی شما می توانید دروس سال دوازدهم را هم شروع کنید (برای مدارسی که در تابستان دوازدهم تدریس میکنند) اما در گزینه دو همچین آپشنی وجود ندارد. قطعا در مورد نحوه قرار گرفتن فصل ها و سرعت پیشروی آزمون ها هم حرف برای گفتن زیاد هست. این مورد را در مقایسه آزمون‌های آزمایشی به صورت کامل برای شما تشریح میکنیم. اما موضوعی که در حال حاضر در موردش صحبت خواهیم کرد برنامه مطالعاتی تابستان 1399 است. پس دانش آموزان یازدهم به دوازدهم با ما همراه باشید.

هر تیپ مطالعاتی برای برنامه ریزی درسی تابستان یازدهم چه کند؟

در ادامه بیشتر در مورد منطق آزمون های گاج و قلمچی صحبت خواهیم کرد. گزینه 2 در مورد شروع 2 هفته زودتر شروع کرده است و در پایان برنامه تابستان هم 2 هفته زودتر تمام کرده است که با شرایط اکثر دانش آموزان تطبیق ندارد. اما اگر قرار باشد در مورد برنامه آزمون گاج و قلمچی صحبت کنبم تقریبا در مورد تابستان منطق یکسانی دارند. اینکه تا 27 تیرماه برنامه شروع نمی‌شود و از 10 مرداد اولین مرحله آزمون مرحله‌ای …

تیپ اول مطالعاتی (دهم و یازدهم را قوی کار کردند)

هرچند این دسته از دانش آموزان نادرتر از دایناسورها هستن اما این دانش آموزان میتوانند تمام دروس دهم و یازدهم را در تابستان مطالعه کنند (عمومی و اختصاصی). این دانش آموزان بهتر است در شهریورماه سراغ پیش خوانی دروس دوازدهم هم بروند. البته اگر قرار باشه بین عمومی سال دهم و یازدهم با اختصاصی دوازدهم یکی رو انتخاب کنید بهتره اختصاصی دوازدهم رو انتخاب کنید.

تیپ دوم مطالعاتی (دهم معمولی یازدهم قوی)

این دسته از دانش آموزان باید دروس سال دهم را به حد دروس سال یازدهم برسانند و دروس سال یازدهم را به حد تسلط. این دانش آموزان باید دروس عمومی را هم در برنامه قرار بدن. در مورد دروس عمومی بیشتر تاکید روی درس عربی است . درسی تحلیلی که به زودی در ذهن قرار نمیگیرد اما به زودی هم از ذهن خارج نمی شود. در کنار عربی قسمت های تحلیلی دروس دیگر مثل قرابت، آرایه و دستور هم مورد توجه قرار بگیرد.

تیپ سوم مطالعاتی (یازدهم معمولی دهم معمولی تر)

این دسته از دانش آموزان بیشتر تمرکز خودشون را روی دروس اختصاصی قرار بدن. در مورد دروس اختصاصی هم به غیر از درس ریاضی اولویت را روی دروس سال یازدهم قرار بدن. چون سال یازدهم را تازه خوندن اما از سال دهم زمان زیادی گذشته. فقط در مورد درس ریاضی چون پیش نیازها وجود دارد پس بهتر است از مباحث پایه در سال دهم شروع کنند.

تیپ چهارم مطالعاتی (دهم معمولی + نیمه اول یازدهم خوب + نیمه دوم کلا تعطیل !)

این تیپ مطالعاتی در حال حاضر رایج ترین تیپ مطالعاتی در کل کشور است. دانش آموزانی که سال دهم را کاملا معمولی و در حد امتحانات مدرسه مطالعه کردند. از اوایل سال یازدهم کمی جدی تر و فعال تر شدند. با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس این دوستان هم کلا تعطیل شدند. اگر جز این دسته از دانش آموزان هستی با دقت به ادامه مطالب توجه کن.

این دسته از دانش آموزان از فرصت باقیمانده تا آزمون تعیین سطح آزمون های گاج و قلمچی استفاده کنید. در این زمان میتوانید نیمه دوم سال یازدهم رو در حد آموزشی بخوانید. بدیهیست در این زمان نمی توانید روی این قسمت ها به مرحله تسلط برسید اما میتوانید در حد آموزشی فصل ها را یاد بگیرید. از 27 تیرماه با آزمون های آزمایشی پیش میروید. مرحله به مرحله دروس را طبق بودجه بندی پیش میبرید. اولیت با دروس اختصاصی است. برای درس ریاضی اولویت با سال دهم و برای سایر دروس اولویت با دروس سال یازدهم هست. البته شما باید جوری برنامه ریزی کنید که با داشتن برنامه صحیح مطالعاتی تابستان به همه دروس بودجه بندی برسید.

برنامه مطالعاتی ویژه آزمون 24 مرداد گاج و قلمچی (هفته اول)

برنامه مطالعاتی ویژه آزمون 10 مرداد گاج و قلمچی (هفته اول)

برنامه مطالعاتی ویژه آزمون 10 مرداد گاج و قلمچی (هفته دوم)

دانلود برنامه درسی روزانه آزمون های بعدی گاج و قلمچی

برنامه مطالعاتی ویژه آزمون 24 مرداد گاج و قلمچی (هفته دوم)

با توجه به اینکه بودجه بندی آزمون گزینه 2 خیلی زود شروع شده است. برای این آزمون برنامه نوشته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید