جدول تحلیل آزمون | تحلیل آزمون گاج، قلمچی و گزینه

جدول تحلیل آزمون | تحلیل آزمون گاج، قلمچی و گزینه

در این مقاله به صورت کامل در مورد تحلیل آزمون آزمایشی صحبت خواهد شد. گذشته از اینکه شما در کدام آزمون آزمایشی (گاج، قلمچی و گزینه دو یا سنجش) شرکت می کنید بررسی آزمون و تحلیل آن بسیار اهمیت دارد. کنکور صرفا یک آزمون علمی نیست. کنکور سراسری یک آزمون علمی تکنیکی است که بسیاری از مهارت های دیگر در آن بسیار مهم است. مهارت هایی که کمک میکند شما رتبه برتر کنکور باشید و در بهترین دانشگاه های کشور قبول شوید. اگر جز دانش آموزانی هستید که با سوالات زیر رو به رو هستید مقاله را با دقت مطالعه کنید زیرا این مقاله صرفا برای شما نوشته شده است.

 • سرعت پایینی در تست زدن دارم و به همه سوالات نمیرسم
 • شک بین دو گزینه رو غلط میزنم واسش چیکار کنم
 • چرا هرچی می خونم رو فراموش میکنم
 • چطور میشه تراز آزمون رو افزایش داد
 • راه رتبه برتر شدن در کنکور چیست

پیدا کردن دلیل سوالات غلط یا نزده

دانش آموزان عزیز لطفا دقت کنید که دلیل غلط و نزده مهم تر از خود سوال هست. حتی پاسخ تشریحی هم اینقدر مهم نیست که دلیل غلط و نزده هم است. پس در تحلیل آزمون باید دلایل را پیدا کنید و در جدول تحلیل آزمون خودتان ثبت کنید.

جدول تحلیل آزمون یا فرم تحلیل آزمون

برای بررسی آزمون آزمایشی جداول مختلفی توصیه میشه اما به نظر من بهترین راه استفاده از پاسخبرگ سفید یا خام هست. در حالت کلی ما با 8 مدل رایج در دفترچه عمومی و اختصاصی آزمون آزمایشی رو به رو هستیم. شما در تحلیل آزمون موظف هستید این 8 مدل را از هم تفکیک کنید. تفکیک دلایل غلط زدن شما باعث میشه ریشه مشکلات خود را پیدا کنید.

انواع غلط ها و وارد کردن آن در جدول تحلیل آزمون

در این بخش انواع غلط ها برای شما مشخص شده است که می توانید بعد از ظهر آزمون به بررسی دفترچه بپردازید. هرسوالی را ریشه یابی کنید و در پاسخبرگ رنگ کنید. بهتر است سوالات درست را سفید نگه دارید. در این قسمت باید از 8 رنگ متفاوت استفاده کنید. برای مثال خودکار مشکی، آبی، سبز، قرمز و هایلایترهای زرد، آبی، سبز و قرمز تا هر نوع از غلط و نزده را به رنگ خاصی مشخص کنید.

پاسخبرگ به عنوان جدول تحلیل آزمون

انواع غلط و نزده ها در دفترچه

 1. بی دقتی کردم
 2. به بودجه بندی آزمون نرسیدم
 3. صورت سوال رو درست نفهمیدم
 4. بین دو گزینه شک داشتم
 5. وقت کم آوردم
 6. ایده حل سوال به ذهنم نرسید
 7. فراموش کرده بودم
 8. مبحث را کلا بد متوجه شدم

استفاده از جدول تحلیل آزمون

وقتی شما در چند آزمون جدول تحلیل آزمون را پر کنید به مروز با یک نگاه به پاسخبرگ یا فرم خود متوجه مشکل خود می شوید. یک جدول در دفتر برنامه ریزی هم قرار داده شده است. اگر اینجا کلیک کنید از بخش آخر مقاله می توانید آن را ببینید. نصف حل مشکل پیدا کردن ریشه آن هست. ما در مقالات بعد در مورد شیوه حل این مشکلات صحبت خواهیم کرد. در حال حاضر هم روش خیلی از این مشکلات در سایت قرار داده شده است. برای مثال اگر شما مشکل فراموشی دارید بهتر است مقاله نقشه ذهنی از مهندس اسپنوی را دنبال کنید. یا اگر به دنبال بهترین روش در مرور درس زیست شناسی هستید روش مرور زیست با فایل صوتی که توسط دکتر عفیفی نگراش شده است را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید