فیزیک3 فصل2 دینامیک (مفهوم تکانه)

در فصل دینامیک با نیروهای مختلف مثل نیروی وزن، نیروی عمودی سطح و نیروی اصطکاک آشنا شدید. در انتهای فصل با یک مفهوم به نام تکانه آشنا می شوید. تکانه یا اندازه حرکت از حاصل ضرب جرم در سرعت محاسبه می شود. به همین دلیل نمودار آن شباهت زیادی به نمودار سرعت زمان دارد. همان طور که شیب نمودار سرعت زمان مقدار شتاب را به دست می آورد اینجا نیز شیب نمودار تکانه زمان مقدار نیرو را محاسبه می کند. از طرفی سطح زیر نمودار شتاب زمان مقدار تغییرات سرعت را نشان می دهد. پس در این بخش نیز سطح زیر نمودار نیرو زمان تغییرات تکانه را نشان می دهد. در ویدیوهای این بخش به خوبی با مفهوم تکانه در فصل دینامیک آشنا خواهید شد.

بخش اول توضیح مفوم تکانه در فصل دینامیک

بخش دوم حل تست تکانه در فصل دینامیک

تست شماره 1:

تست شماره2:

امیدوارم لذت برده باشید. برای اینکه وقت شما گرفته نشه به همه چیز فکر شده. اگر از کامپیوتر استفاده می کنید در سمت راست صفحه نمایش شما یک فهرست بسیار منظم آماده شده است. اگر از گوشی استفاده می کنید این فهرست پایین پست قرار دارد. دقت کنید بخش هایی که هنوز لینک ورود ندارد در حال ضبط و تدوین است. نظرات شما در پایان این آموزش می تواند باعث شود ما ترتیب فصل ها را تغییر دهیم. سعی میکنیم اول فصل هایی که شما نیاز بیشتری دارید را برای شما آماده کنیم.
از طرفی اگر در درس شیمی به یک آموزش حرفه ای اما سریع نیاز دارید صفحه آموزش شیمی را از دست ندهید. اگر درخواستی از مرکز آموزش و مشاوره کابونتو دارید از طریق صفحه ارتباط با ما بر چشم ما قدم بذارید.

این پست دارای 2 نظر است

 1. Ali

  سلام فصل های نوسان و موج و بعد کی قرار میدین ؟
  تا قبل امتحان نهایی فیزیک آماده میشه ؟
  برای امتحان نهایی پیشنهاد یا جزوه ای چیزی ندارید؟

  1. مشاور ارشد کابونتو

   سلام
   این فصل ها آماده شده اما روی سایت قرار نگرفته است
   بعد از اتمام امتحانات نهایی برای جمع‌بندی روی سایت قرار میگیره

دیدگاهتان را بنویسید