فیزیک3 فصل1 حرکت شناسی (نمودار مکان زمان)

فصل حرکت‌شناسی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که با یک دسته‌بندی بسیار منظم و با الگوبرداری از سوالات کنکور سراسری توسط استاد دهقانی در اختیار شما قرار گرفته است. در صورتی که از کامپیوتر استفاده می‌کنید در فهرست سمت راست و اگر از موبایل استفاده می‌کنید در پایان این آموزش یک فهرست بسیار منظم می‌بینید که در اختیار شما قرار گرفته تا به راحتی فیزیک را یاد بگیرید. به این آموزش پیش‌بینی سوالات کنکور سراسری نیز اضافه خواهد شد. پس با تیم مشاوره کابونتو باشید و از مبحث حرکت شناسی نمودار مکان زمان لذت ببرید.

در حرکت شناسی نمودار مکان زمان (یا همان نمودار x-t) به صورت معمول با سه نقطه در نمودار رو به رو هستیم. می توانیم با داشتن آن سه نقطه معادله سهمی به صورت at^2+bt+c را کامل کنیم. در بعضی از سوالات هم با دو نقطه و یک شیب رو به رو هستیم. در حل تست سرعت تست‌زنی بسیار مهم است. بهتر است یاد بگیریم از تصاعد حسابی در نمودار مکان زمان استفاده کنیم. این روش سرعت حل سوالات را به شدت افزایش می‌دهد.

بعد از اینکه مفهوم شتاب را یاد گرفتید حتما لازم هست در این زمینه تست حل کنید و تست‌های حل شده در قسمت بعد را هم مشاهده کنید. قبل از حل تست توسط استاد دهقانی ویدیو را متوقف کنید، تلاش کنید خودتان حل کنید و سپس ادامه آن را مشاهده کنید.

تست 1:

تست 2:

تست 3:

تست 4:

تست 5:

دیدگاهتان را بنویسید