فیزیک3 فصل1 حرکت شناسی (نمودار سرعت زمان)

در فصل حرکت شناسی نمودار سرعت زمان قطعا از مهم ترین بخش هاست. همه شما بارها با محاسبه سطح زیر نمودار آشنا شده اید. اینکه این سطح جا‌به‌جایی را نشان می‌دهد. نکته مهم دیگر در مورد این فصل استفاده از تناسب است. به جای اینکه معادله خط بنویسید خیلی سریع سرعت و زمان را محاسبه کنید. در این ویدیو روش استفاده از تناسب در نمودار سرعت زمان آموزش داده سده است. پس با تیم مشاوره کابونتو باشید و از مبحث حرکت شناسی نمودار سرعت زمان لذت ببرید.

فصل حرکت‌شناسی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که با یک دسته‌بندی بسیار منظم و با الگوبرداری از سوالات کنکور سراسری توسط استاد دهقانی در اختیار شما قرار گرفته است. در صورتی که از کامپیوتر استفاده می‌کنید در فهرست سمت راست و اگر از موبایل استفاده می‌کنید در پایان این آموزش یک فهرست بسیار منظم می‌بینید که در اختیار شما قرار گرفته تا به راحتی فیزیک را یاد بگیرید. به این آموزش پیش‌بینی سوالات کنکور سراسری نیز اضافه خواهد شد.

بعد از اینکه مفهوم شتاب را یاد گرفتید حتما لازم هست در این زمینه تست حل کنید و تست‌های حل شده در قسمت بعد را هم مشاهده کنید. قبل از حل تست توسط استاد دهقانی ویدیو را متوقف کنید، تلاش کنید خودتان حل کنید و سپس ادامه آن را مشاهده کنید.

مثال 1:

مثال2:

مثال3:

مثال4:

مثال5:

مثال6:

دیدگاهتان را بنویسید