درصد جرمی در محلول ها و تست های آن

درصد جرمی در محلول ها و تست های آن در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد. درصد جرمی بیان دیگری از مقدار غلطت یک محلول است. به مقدار گرم جرم حل شونده در 100 گرم محلول درصد جرمی می گوییم. درصد جرمی در محلول ها در واقع نسبت اختلاط حلال و حل شونده در یک محلول را بیان می کند.
ppm هم مقدار جرم حل شونده در یک کیلوگرم محلول است. غلطت ppm برای محلول هایی کاربرد دارد که جرم حل شونده در مقابل حلال بسیار ناچیز است برای مثال در بیان غلظت الاینده ها از این نوع غلطت استفاده خواهد شد.
مرکز آموزش و مشاوره کابونتو در قالب ویدیو زیر نکات حل تست های درصد جرمی و ppm در سوالات کنکور را به شما آموزش داده است

کلاس رایگان شیمی کنکور

امیدوارم لذت برده باشید. برای اینکه وقت شما گرفته نشه به همه چیز فکر شده. اگر از کامپیوتر استفاده می کنید در سمت راست صفحه نمایش شما یک فهرست بسیار منظم آماده شده است. اگر از گوشی استفاده می کنید این فهرست پایین پست قرار دارد. دقت کنید بخش هایی که هنوز لینک ورود ندارد در حال ضبط و تدوین است. نظرات شما در پایان این آموزش می تواند باعث شود ما ترتیب فصل ها را تغییر دهیم. سعی میکنیم اول فصل هایی که شما نیاز بیشتری دارید را برای شما آماده کنیم.
از طرفی اگر در درس شیمی به یک آموزش حرفه ای اما سریع نیاز دارید صفحه آموزش فیزیک را از دست ندهید. اگر درخواستی از مرکز آموزش و مشاوره کابونتو دارید از طریق صفحه ارتباط با ما بر چشم ما قدم بذارید.

دیدگاهتان را بنویسید