انحلال پذیری و تست های آن

انحلال پذیری یک از سوالات قطعی کنکور سراسری است. در ابتدا در مورد تعریف انحلال پذیری باید بدانیم بیش ترین مقدار حل شونده در دمای مشخص و 100 گرم آب را انحلال پذیری تعریف میکنیم. انحلال پذیری طبق تعریف کاملا وابسته است به دمای انجام واکنش و در صورت تغییر دما انحلال پذیری نیز تغییر خواهد کرد.
مبحث انحلال پذیری و تست های آن در کنکور از دو تیپ تشکیل شده است:
تیپ اول, حل مسائل انحلال پذیری که مشکل عمده بچه هاست. بحث انحلال پذیری در عین سادگی مسائلی خلاقیت محور داره و اگه دانش آموزی بلد نباشه از نسبت و تناسب استفاده کنه سوال رو از دست خواهد داد
تیپ دوم در مورد مفاهیم انحلال پذیری و تاثیر دما بر انحلال پذیریه
ما در مرکز آموزش و مشاوره کابونتو انحلال پذیری و تست های آن را در ویدیو زیر تدریس کرده ایم.
با دیددن این ویدیو یک سوال شیمی کنکورتون رو بیمه کنید.

امیدوارم لذت برده باشید. برای اینکه وقت شما گرفته نشه به همه چیز فکر شده. اگر از کامپیوتر استفاده می کنید در سمت راست صفحه نمایش شما یک فهرست بسیار منظم آماده شده است. اگر از گوشی استفاده می کنید این فهرست پایین پست قرار دارد. دقت کنید بخش هایی که هنوز لینک ورود ندارد در حال ضبط و تدوین است. نظرات شما در پایان این آموزش می تواند باعث شود ما ترتیب فصل ها را تغییر دهیم. سعی میکنیم اول فصل هایی که شما نیاز بیشتری دارید را برای شما آماده کنیم.
از طرفی اگر در درس شیمی به یک آموزش حرفه ای اما سریع نیاز دارید صفحه آموزش فیزیک را از دست ندهید. اگر درخواستی از مرکز آموزش و مشاوره کابونتو دارید از طریق صفحه ارتباط با ما بر چشم ما قدم بذارید.

دیدگاهتان را بنویسید